Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kręgi Domowego Kościoła

Kręgi Domowego Kościoła to małżeńsko-rodzinny ruch świeckich w Kościele, działający w ramach Ruchu Światło Życie.

Zwraca on szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenie do bycia bliżej Boga w jedności ze współmałżonkiem. Pomaga on małżeństwom w budowaniu prawdziwej jedności małżeńskiej, która stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.

W naszej parafii funkcjonują dwa kręgi Domowego Kościoła:

  • Krąg św. Józefa

Powstał w 1994 roku po Rekolekcjach Ewangelizacyjnych, które odbyły się w listopadzie 1994 roku. Tworzą go 4 małżeństwa.

  • Krąg św. Stanisława

Istnieje od 2000 roku. Powstał po Rekolekcjach Ewangelizacyjnych, które odbyły się w dniach 19-21 listopada 1999 roku. Obecnie krąg liczy 7 małżeństw.

Małżeństwa skupione w kręgach Domowego Kościoła spotykają się na comiesięcznych spotkaniach kręgowych, obejmujących:

- dzielenie się życiem

- modlitwę

- część formacyjną

Spotkania miesięczne odbywają się od września do czerwca. W okresie wakacyjnym natomiast, 15-dniowe oazy przeznaczone dla małżonków wraz z dziećmi.

W naszej parafii odbyły się, poza Rekolekcjami Ewangelizacyjnymi w 1994 i 1999 roku, także Rekolekcje Tematyczne w 2003 roku i Rekolekcje Maryjne w 2009 roku.