Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA 9 czerwca 2024 r.

* Dzisiaj o 15:00 nabożeństwo czerwcowe, serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

* Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przygotowywali ołtarze na procesję Bożego Ciała. Dziękuje za asystę Straży Grobowej, druhom z OSP, dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom dzwoniącym podczas procesji, ministrantom, scholi, panu organiście, kościelnemu i za ofiarowanie słodyczy dla dzieci na zakończenie oktawy Bożego Ciała dziękuje na ręce pani Lidii, w intencji której w niedzielę 16 czerwca zostanie odprawiona Msza św. o 10:30.

* Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, w środę 12 czerwca i 13 w czwartek do godz. 12:00 na parkingu, po prawej stronie kościoła przy kontenerze. Ulotki co można złożyć są do rozebrania na stolikach.

* W czwartek 13 czerwca Nabożeństwo Fatimskie połączone z Mszą św. o godz. 18:00, serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie Rycerki i Rycerzy Niepokalanej.

* Dzisiaj składka na potrzeby naszej parafii.

* Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kościół, w tym tygodniu prosimy następne rodziny z Gwizdowa-Podlasu: Jan i Anna Hader; Małgorzata Papak; Tadeusz i Wanda Buszta; Jan i Anna Majkut.

* Różaniec w tym tygodniu prowadzi Róża pw. św. Antoniego.

* W zakrystii zapisujemy rodziny z Gwizdowa od nr 1 do 166 na przyjęcie obrazu NSPJ na miesiąc sierpień.

 

NIEDZIELA 2 czerwca 2024 r.

* Dzisiaj po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych, a o 13:30 spotkanie Akcji Katolickiej w salce na plebanii, o 14:30 spowiedź dla chorych i starszych parafian, o 15:00 Nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną, po procesji Msza św. w intencji chorych i starszych parafian z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Prosimy o przywiezienie tych osób do kościoła.

* Trwa Oktawa Bożego Ciała, codziennie do czwartku po Mszy św. o 18:00 procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

* W tym tygodni przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca, spowiedź w czwartek i piątek od 17:30 do 18:00. W piątek o 7:00 Msza św. i potem odwiedziny w domach chorych i starszych parafian.

* W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po procesji błogosławieństwo dzieci i poświecenie wianków.

* W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

* W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

* Dzisiaj składka na WSD w Przemyślu, za tydzień na potrzeby naszej parafii.

* Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kościół, w tym tygodniu prosimy następne rodziny z Gwizdowa.

* Różaniec w tym tygodniu prowadzi Róża pw. św. Magdaleny.

* W zakrystii zapisujemy rodziny z Gwizdowa od nr 1 do 166 na przyjęcie obrazu NSPJ na miesiąc sierpień.

NIEDZIELA 26 maja 2024 r.

* Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

* W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o 8:00 i 10:30 z procesją do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy według kolejki, tych którzy przygotowują trzeci ołtarz proszę o kontakt ze mną celem ustalenia miejsca tego ołtarza. Prosimy o asystę Straż Grobową, OSP, dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonków a należących do Rycerstwa proszę o niesienie w procesji sztandaru Rycerstwa Niepokalanej.

* W piątek zakończenie nabożeństw majowych, od soboty rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Od piątku Oktawa Bożego Ciała, po Mszy o 18:00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian, dzieci, młodzież i dorosłych.

* Na piątek w Oktawie Bożego Ciała, 31 maja, Metropolita Przemyski Ksiądz Arcybiskup Adam Szal, udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, zamieniając post na jałmużnę. Każdego, kto skorzysta z dyspensy w dniu 31 maja zachęca się do złożenia ofiary (jałmużny) na zakony kontemplacyjne lub na misje święte.

* W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca i dlatego o 17:30 Nowenna z Mszą św. i procesją Eucharystyczną.

* W najbliższą niedzielę o 13:30 spotkanie Akcji Katolickiej w salce na plebanii, a 14:30 spowiedź dla chorych i starszych, o 15:00 nabożeństwo czerwcowe z procesją Eucharystyczną i po nabożeństwie Msza św. w intencji chorych i starszych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Prosimy o przywiezienie tych osób do kościoła

* Za tydzień składka na WSD w Przemyślu.

* Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kościół, w tym tygodniu prosimy następne rodziny z Gwizdowa.

* Różaniec w tym tygodniu prowadzi Róża pw. św. Teresy.

* W zakrystii zapisujemy rodziny z Biedaczowa i Gwizdowa od nr 50 do 166 na przyjęcie obrazu NSPJ na miesiąc lipiec.

NIEDZIELA 19 maja 2024 r.

* Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odmówienie hymnu: „O Stworzycielu Duchu, przyjdź" można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

* Jutro święto NMP Matki Kościoła, Msze św. w naszej parafii: o 8:00; 10:30 i 18:00 w połączeniu z nabożeństwem majowym.

* Jutro rocznica święceń biskupich ks. bp Stanisława Jamrozka, polecamy go naszym modlitwom.

* We wtorek rocznica ingresu ks. abp. Adama Szala do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Osobę ks. abp. polecamy naszym modlitwom.

* W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.

* W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

* Dzisiaj w naszej parafii na Mszy św. o 10:30 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla uczniów klasy czwartej.

* Dzisiaj o godz. 15:00 Nabożeństwo majowe przy kapliczce naprzecie OSP i po nabożeństwie koncert pieśni Maryjnych i patriotycznych. Dlatego przekazanie obrazu NSPJ będzie miało miejsce w kościele o godz. 14:30.

* Dzisiejsza składka na parafie potrzebujące pomocy.

* Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kościół, w tym tygodniu prosimy następne rodziny z Gwizdowa.

* Różaniec w tym tygodniu prowadzi Róża pw. Matki Kościoła.

* W zakrystii zapisujemy rodziny z Biedaczowa i Gwizdowa od nr 50 do 166 na przyjęcie obrazu NSPJ na miesiąc lipiec.

* Prosimy aby rodzice dzieci klasy pierwszej włączyli się rozebrani dekoracji pierwszokomunijnej.

NIEDZIELA 12 maja 2024 r.

* Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu. Otaczamy modlitwą nowo wyświęconych diakonów. .

* Dzisiaj o 12:00 Msza św. na której uczniowie klasy trzeciej przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej. Biały Tydzień dla tych dzieci i ich rodzin.

* Dzisiaj o godz. 15:00 nabożeństwo majowe. Zapraszamy wszystkich parafian.

* We czwartek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

* W sobotę w bazylice Archikatedralnej w Przemyślu święcenia prezbiteratu. Otaczamy modlitwą kandydatów do święceń.

* Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

* Za tydzień 19 maja w naszej parafii na Mszy św. o 10:30 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla uczniów klasy czwartej.

* W najbliższą niedzielę 19 maja o godz. 15:00 Nabożeństwo majowe przy kapliczce naprzecie OSP i po nabożeństwie koncert pieśni Maryjnych i patriotycznych. Prosimy o zgłaszanie uczestników tego koncertu do pani Agnieszki.

* Dzisiejsza składka na potrzeby naszej parafii, a za tydzień na parafie potrzebujące pomocy.

* Bóg zapłać rodzicom dzieci klasy drugiej, za posprzątanie i piękne udekorowanie kościoła na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, w tym tygodniu do sprzątania prosimy następne rodziny z Gwizdowa.

* Różaniec w tym tygodniu prowadzi Róża pw. św. Jadwigi.

* W zakrystii zapisujemy rodziny z Biedaczowa i Gwizdowa od nr 50 do 166 na przyjęcie obrazu NSPJ na miesiąc czerwiec i lipiec.

* Jutro pierwsze nabożeństwo Fatimskie połączone z Mszą św. o godz. 18:00

Niedziela Świętej Rodziny 31 grudnia 2023 roku

* Dzisiaj święto Świętej Rodziny i zakończenie Roku Pańskiego 2023. Msze o 8:00 i 10:30, na sumie o 10:30 wprowadzenie do naszego kościoła relikwii błogosławionej rodziny Ulmów i modlitwa za małżeństwa przeżywające w tym roku jubileusz 25-lecia, 50-lecia, 55-lecia i 60-lecia małżeństwa . Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Natomiast o 15:00 Nieszpory dziękczynne za dary i łaski całego 2023 roku, czyli nabożeństwo na zakończenie roku.

* Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Światowy Dzień Pokoju. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze św. o 8:00 i 10:30, popołudniu nie będzie Nieszporów.

* W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego, Msze św. o 8:00 i 10:30, na obu Mszach św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Po Mszy św. o 10:30 Orszak Trzech Króli, na który serdecznie zapraszamy. Po południu nie będzie Nieszporów.

* Składka z jutrzejszej Uroczystości na ogrzewanie kościoła, można też złożyć ofiarę na ten cel w innym czasie w kopercie z napisem na ogrzewanie.

* W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od 16:30 do 17:00 a w piątek od 16:00 do 17:00. W piątek o 7:00 Msza św. i potem odwiedziny u chorych. Ponieważ pierwsza sobota to Uroczystość Trzech Króli Nowenna będzie w sobotę 13 stycznia o 16:30.

* W najbliższą niedzielę 7 stycznia Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego, po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

* Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kościół, w tym tygodniu prosimy następne rodziny z Giedlarowej.

* Jutro będzie podany szczegółowy plan kolędy na wtorek, środę i czwartek. W piątek i w sobotę kolędy nie będzie.