Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA 26 listopada 2023 roku

* Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego, po sumie o 10:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

O godz. 15:00 procesja na cmentarz lub Nieszpory za zmarłych w kościele.

* Za tydzień I Niedziela Adwentu.

* W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od 16:30 do 17:00 a w piątek od 16:00 do 17:00. W pierwszy piątek rano o 7:00 Msza św. i odwiedziny u chorych i starszych parafian. Natomiast w sobotę o 16:30 Nowenna i potem Msza św. Proszę aby przed Nowenną róża pw. św. Cecylii odmówiła różaniec.

* W najbliższą niedzielę po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i zmiana tajemnic różańcowych.

* Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kościół, w tym tygodniu prosimy następne rodziny z Giedlarowej.

* Od najbliższej niedzieli będą do nabycia świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom" w cenie 10 zł za sztukę.

 

NIEDZIELA 19 listopada 2023 roku

* Dzisiaj o godz. 15:00 procesja na cmentarz lub Nieszpory za zmarłych w kościele.

* W listopadzie można codziennie zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Od 8 listopada odpust jest cząstkowy.

* Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla , ostatnia niedziela roku liturgicznego.

* Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kościół, w tym tygodniu prosimy następne rodziny z Giedlarowej.

* Dzisiaj składka na Dom Księży Emerytów „EMAUS" w Korczynie.

* W sobotę 25 listopada w Parafii Msza św. tylko o godz. 15:00 z księdzem biskupem Stanisławem Jamrozkiem, który udzieli sakramentu chrztu świętego.

 

NIEDZIELA 12 listopada 2023 roku

* Od dzisiaj przez dwa tygodnie decyzją ks. arcybiskupa Adama szala opiekę duszpasterska nad parafia przejmuje ks. prałat Szymon Nosal.

* Dzisiaj o godz. 15:00 procesja na cmentarz lub Nieszpory za zmarłych

w kościele.

* W listopadzie można codziennie zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Od 8 listopada odpust jest cząstkowy.

* We wtorek, środę, czwarte na Mszy św. o godz. 17:00 przygotowanie do Nawiedzenia Obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej Parafii. Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, czyli uczniów klasy szóstej, siódmej i ósmej. W piątek 17 listopada gromadzimy się w kościele na godz. 17:30 o godz. 17:30 procesja z ks. biskupem po obraz. Procesja wychodzi przed kościół aż na plac przed schodami i obecni w kościele również wychodzą przed kościół.

W procesji Obraz będzie wniesiony do kościoła, powitanie obrazu i Msza święta pod przewodnictwem księdza biskupa.

Po Mszy świętej osobista modlitwa przed Obrazem.

godz. 21:00 Msza święta odprawiana przez kapłanów pochodzących z naszej parafii. Po Mszy świętej do godz. 7:00 nie będzie modlitw w kościele, od 7:00 według następującego porządku:

 

7:00 – 8:00 GWIZDÓW od nr 1 do 55 i GIEDLAROWA strona północna

8:00 – 9:00 BIEDACZÓW Podkudłacz i Krzaki

9:00 – 10:00 GWIZDÓW Podlas i WÓLKA GRODZISKA

10:00 – 11:00 BIEDACZÓW do krzyżówki za szkołą

11:00 – 12:00 Msza święta dla chorych z udzieleniem

Sakramentu Namaszczenia Chorych

12:00 – 13:00 BIEDACZÓW od krzyżówki za szkołą do końca

13:00 – 14:00 GIEDLAROWA strona południowa

14:00 – 15:00 GWIZDÓW od nr 56

15:00 – 16:30 Śpiewana Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy indywidualne

16:30 Msza święta na zakończenie Nawiedzenia i po Mszy odprowadzenie Obrazu do Samochodu-Kaplicy.

We Mszy świętej na powitanie Obrazu i na pożegnanie powinni brać udział wszyscy parafianie, do czego serdecznie zapraszamy.

* Prosimy o udekorowanie domów nie tylko na trasie przejazdu z Żołyni do Gwizdowa i z Gwizdowa do Wólki Grodziskiej ale w całej parafii poprzez wystawienie w oknach obrazu Serca Pana Jezusa, wywieszenie flag polskiej i papieskiej.

* Intencje Mszy św. (odczytać) * Prasa katolicka (zachęcić do czytania)

* Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kościół, w tym tygodniu prosimy następne rodziny z Giedlarowej.Tylko sprzątanie i we czwartek, a kwiaty będą zakupione na Uroczystość Nawiedzenia.

* Dzisiaj składka na potrzeby naszej parafii a za tydzień na potrzeby na Dom Księży Emerytów „EMAUS' w Korczynie.

* W zakrystii można jeszcze nabyć Kalendarz Rolników na 2024 rok, cena 30 zł.

* W sobotę 25 listopada w Parafii Msza św. tylko o godz. 15:00 z księdzem biskupem Stanisławem Jamrozkiem, który udzieli sakramentu chrztu, dla tego proszę jeśli ktoś planuje chrzest na 26 listopada, ostatnią niedzielę miesiąca to zapraszamy na sobotę 25 listopada na godz. 15:00.

 

NIEDZIELA 5 listopada 2023 roku

* Dzisiaj po Mszach św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. O 13:30 spotkanie Akcji Katolickiej w salce na plebanii, a o 15:00 procesja na cmentarz lub nabożeństwo różańcowe za zmarłych w kościele.

* Dzisiaj dekanalne dziękczynienie za beatyfikację rodziny Ulmów naszegodekanatu, dekanatu żołyńskiego w parafii pw. NMP Matki Kościoła w Rakszawie Górnej.

O godz. 17:00 konferencja; o 17:30 różaniec i o 18:00 Msza św. z przekazaniem relikwii. Dziękczynieniu będzie przewodniczył ks. biskup Krzysztof Chudzio. Na to dziękczynienie zapraszamy wszystkich.

* W listopadzie można codziennie zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach Ojca Świętego. W dniach od 1 do 8 listopada odpust jest zupełny, zaś w pozostałych dniach odpust cząstkowy.

* W poniedziałek o 18:00 w salce na plebanii spotkanie z uczniami klasy VIII i ich rodzicami.

* Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kościół, w tym tygodniu prosimy następne rodziny z Giedlarowej.

* W zakrystii można jeszcze nabyć Kalendarz Rolników na 2024 rok, cena 30 zł.

NIEDZIELA 29 października 2023 roku

* Dzisiaj o 15:00 nabożeństwo różańcowe, modlimy się o pokój na świecie.

* W poniedziałek i wtorek nabożeństwo różańcowe o 17:00 i potem Msza św.

* W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o 8:00 i 10:30 a po południu o 14:00 i potem procesja na cmentarz.

* W czwartek Dzień Zaduszny. Msze św. o 8:00 i odmówimy cząstkę różańca za zamarłych polecanych w tegorocznych wypominkach; druga Msza o 10:30 i potem procesja na cmentarz i Msza o 17:00 połączona z Nieszporami z zmarłych.

* W Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny wierni mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami ( spowiedź święta; przyjęcie komunii świętej;odmówienie modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego), który może być ofiarowany za zmarłych. W listopadzie można codziennie zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach Ojca Świętego. W dniach od 1 do 8 listopada odpust jest zupełny, zaś w pozostałych dniach odpust cząstkowy.

* W tym tygodniu Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pierwszy czwartek wypada w Dzień Zaduszny. W piątek o 7:00 rano Msza św. i odwiedziny chorych w domach, w sobotę o 16:30 Nowenna i potem Msza św. o 16:00 odmówimy różaniec, poprowadzi kapłan. Kartki na wypominki są na stolikach pod chórem.

* Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych i na pierwszy piątek miesiąca w ponie-działek i wtorek od 16:30 do 17:00 a w piątek od 16:00 do 17:00

* W najbliższą niedzielę po Mszach świętych wystawienie Najświętszego sakramentu, adoracja i zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy do osobistej adoracji po Mszy o 8:00 do 10:30 dobrze mieć ze sobą Pismo Święte, przeczytać urywek i pomedytowć, rozważyć przeczytane słowo Boże.

* Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kościół, w tym tygodniu prosimy następne rodziny z Giedlarowej.

* Dekanalne dziękczynienie za beatyfikację rodziny Ulmów 5 listopada 2023 r. w Rakszawie Górnej w kościele pw. NMP Matki Kościoła o 17.00 – Konferencja tematyczna związana z rodziną Błogosławionych Ulmów i troską o pokoleniowy przekaz wiary w rodzinach, 17.30 – Nabożeństwo różańcowe w intencji rodzin, o 18.00 Msza święta z przekazaniem relikwii.

* W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolników na 2024 rok w cenie 30 zł.

NIEDZIELA 22 października 2023 roku

* Dzisiaj o 15:00 nabożeństwo różańcowe, modlimy się o pokój na świecie.

* Dzisiaj Niedziela Misyjna, rozpoczyna się tydzień Misyjny, składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na potrzeby misji.

* Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17:30 i potem Msza św. natomiast w niedziele o 15:00. Przypominamy, że za odmówienie Różańca w kościele, kaplicy, rodzinie, społeczności zakonnej lub innej wspólnocie zebranej dla realizacji wzniosłych celów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

* Dzisiaj przypada wspomnienie św. Jana Pawła II; we wtorek wspomnienie bł. Jana Wojciecha Balickiego, prezbitera;w sobotę Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

* W nocy z soboty 28 na niedzielę 29 października zmiana czasu na zimowy.

* Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kościół, w tym tygodniu prosimy następne rodziny z Giedlarowej.

* W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolników na 2023 rok w cenie 30 zł.

 

NIEDZIELA 15 października 2023 roku

* Dzisiaj o 15:00 nabożeństwo różańcowe, modlimy się o pokój na świecie.

* Dzisiaj Dzień Papieski obchodzony pod hasłem : „Jan Paweł II - cywilizacja życia", po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Stypendialny Fundacji Nowego Tysiąclecia. Mamy w parafii osoby które korzystały z tego wsparcia i obecnie też są ci którzy korzystają z tego funduszu.

* Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17:30 i potem Msza św. natomiast w niedziele o 15:00. Przypominamy, że za odmówienie Różańca w kościele, kaplicy, rodzinie, społeczności zakonnej lub innej wspólnocie zebranej dla realizacji wzniosłych celów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

* Jutro 45 rocznica wyboru na Stolice Piotrową ( na Papieża ) kardynała Karola Wojtyłę. Jest to również rocznica święceń biskupich ks. abp. Józefa Michalika, modlimy się w jego intencji.

* W środę święto św. Łukasza, ewangelisty, modlimy się w intencji służby zdrowia, a dla nas to 52 rocznica rozpoczęcia budowy naszego kościoła. Wszystkich budowniczych polecamy naszym modlitwom.

* W piątek 20 października wspomnienie św. Jana Kantego, patrona naszej szkoły. O godz. 8:00 będzie Msza św. w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły i będziemy również polecali zmarłych nauczycieli, pracowników.

* Za tydzień Niedziela Misyjna, rozpoczyna się tydzień Misyjny, składka z najbliższej niedzieli przeznaczona na potrzeby misji.

* Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kościół, w tym tygodniu prosimy następne rodziny z Giedlarowej.