Z życia parafii

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 1 STYCZNIA 2021 roku

* Dzisiaj, 1 stycznia, Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi – dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. o 8:00 i 10:30 Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, z racji I Piątku miesiąca odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, Akt Oddania i odśpiewamy hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź" – za publiczne odmówienie lub odśpiewanie tego hymnu zyskać możemy odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po południu nie będzie Nieszporów.

* Składka z 1 stycznia przeznaczona jest na koszty ogrzewania kościoła, jeżeli ktoś nie może wtedy złożyć ofiary, może to zrobić w innym czasie składając ofiarę w kopercie z podpisem „na ogrzewanie".

* Dzisiaj pierwszy piątek miesiąca, a jutro pierwsza sobota miesiąca. Ponieważ I piątek wypada dzisiaj w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi dlatego odwiedziny chorych i starszych w domach będą w sobotę 2 stycznia od godz. 8:00. W sobotę 2 stycznia po południu o 17:00 Nowenna i potem Msza św.

* W najbliższą niedzielę po Mszach św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Po południu o 15:00 jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca nabożeństwo różańcowe.

* Składka z najbliższej niedzieli przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

* Spotkania z racji kolędy dopiero w poniedziałek 4 stycznia i we wtorek 5 stycznia.

Życzenia.

Wszystkim Wam, Bracia i Siostry w Chrystusowym Kościele, parafianom i gościom oraz każdemu, kto sercem stęsknionym oczekuje Miłości przynoszącej pociechę, umocnienie, przebaczenie, pojednanie i głęboką radość, życzymy na  Nowy Rok Pański 2021, pokoju serca, codziennej świętości i Bożego Błogosławieństwa. Niech Boża Dziecina – nasz Zbawiciel, obdarza każdego dobrami duchowymi i doczesnymi. Byście mogli ten Nowy Rok , Roku Jubileuszu Naszej Parafii przeżywać w wielkim dziękczynieniu za wszystkie łaski 50-ciu lat naszej parafii.

Szczęść Boże !!!

Tego życzą wszyscy kapłani pracujący w tej parafii i diakon Gerard .

Życzenia.

Śpiewamy „Chrystus nam się narodził, pójdźmy z pokłonem"

Niech te słowa rozbrzmiewają radośnie w naszych sercach i skłaniają je do uwielbienia Boga za wielkie rzeczy jakie nam uczynił zsyłając swego Syna.

Niech Dziecię Jezus wlewa w wasze serca drodzy parafianie i wszystkich przybyłych do naszej świątyni, radość i nadzieję, które rozproszą mroki codzienności naznaczone niepewnością i niepokojem.

Tego życzą Wam kapłani pracujący w tej parafii wraz z diakonem Gerardem. Szczęść Boże ! ! !

Szopka bożonarodzeniowa

Szopka bożonarodzeniowa przypomina nam o narodzinach Jezusa Chrystusa, ale przede wszystkim jest pięknym symbolem świąt. Kiedy zbliżają się do nas wielkimi krokami wiele osób narzeka na nudę i brak zajęć. Dlatego młodzież męska naszej parafii przygotowała piękną szopkę z ruchomymi elementami, którą możemy podziwiać w naszej świątyni parafialnej.