54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

TRZEŹWOŚCIĄ POKONYWAĆ KRYZYS"

14. II. 2021 r. - Niedziela

Intencja: Modlitwa za ludzi pogrążonych w nałogach o łaskę nawrócenia i o dalsze trzeźwe życie.

Patron: Sługa Boży Mateusz Talbot

15. II. 2021 r. - Poniedziałek

Intencja: Modlitwa za sprawujących władzę o odpowiedzialne stanowienie prawa wspierającego trzeźwość w naszej Ojczyźnie i stanowcze jego egzekwowanie.

Patron: Sługa Boży ks. Piotr Skarga

16. II. 2021 r. - Wtorek

Intencja: Modlitwa za twórców kultury i ludzi mediów, aby promowali trzeźwość i dawali przykład życia wolnego od nałogów.

Patron: Św. Jan Paweł II

17. II. 2021 r. -Środa Popielcowa

Intencja: Modlitwa za ojców i matki, aby budowali silne, wolne od nałogów rodziny.

Patron: Słudzy Boży Karol i Emilia Wojtyłowie

18. II. 2021 r. -Czwartek po Popielcu

Intencja: Modlitwa za kapłanów, aby poprzez osobiste świadectwo dobrowolnej abstynencji od alkoholu przyczyniali się do trzeźwości wszystkich Polaków.

Patron: Sługa Boży Kard. Stefan Wyszyński

19. II. 2021 r. -Piątek po Popielcu

Intencja: Modlitwa za ruchy abstynenckie i trzeźwościowe w naszej Ojczyźnie, aby ich działalność przyczyniła się do otrzeźwienia narodu.

Patron: Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki

20. II. 2021 r. -Sobota po Popielcu

Intencja: Modlitwa za dzieci i młodzież, aby wolni od wszelkich nałogów z radością i odwagą świadczyli o Chrystusie.

Patron: Bł. Carlo Acutis