Inscenizacja z okazji 1050 - lecia Chrztu Polski

W kościele parafialnym w Gwizdowie 22 maja 2016 roku odbyła się inscenizacja z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski. W uroczystości wzięli udział dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Biedaczowie. Chrzest miał dla Polski decydujące znaczenie w każdym aspekcie życia: społecznego, państwowego, kulturalnego. Rozwój cywilizacji w naszym kraju zawdzięczamy właśnie chrześcijaństwu. Przyjęcie chrztu przez Mieszka I było najważniejszą decyzją w naszej historii i jej początkiem. W tej inscenizacji cofnęliśmy  się do czasów Mieszka I,  obserwując sytuację w państwie Polan zaraz po chrzcie ich władcy. Ukazane zostało utworzenie pierwszego biskupstwa oraz kim byli pierwsi biskupi.

Więcej Zdjęć TUTAJ