Orszak Trzech Króli 2017

Orszak Trzech Króli w parafii Gwizdów został zorganizowany w tym roku już po raz trzeci. Mimo silnego mrozu zgromadził około 200 mieszkańców gminy. Prowadzeni przez Trzech Króli, przeszli ulicami miejscowości w kierunku kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszenia.

Bardzo się cieszymy, że możemy tę Uroczystość spędzać wspólnie i bardzo dziękujemy , że chcecie obchodzić  uroczystości kościelne razem z nami. Nasi aktorzy przebrani za postacie z jasełek, przypomnieli uczestnikom o Uroczystości Objawienia Pańskiego, wyjaśniając jej znaczenie i symbolikę. Razem z  Trzema Królami, prowadzonych przez Gwiazdę, niesioną przez strażaków  maszerowali pozostali mieszkańcy w koronach na głowach. Wszyscy śpiewali piękne polskie kolędy. Orszak przemaszerował przez naszą miejscowość i skierował się w stronę kościoła. Tam Trzej Królowie oddali symboliczny pokłon Dzieciątku w żłóbku. W przygotowanie i zabezpieczenie przemarszu zaangażowali się władze gminy, druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych, parafianie i policja. Wszyscy wyrazili nadzieję, że Orszak Trzech Króli odbędzie się również za rok.