Szopka Bożonarodzeniowa

Szopki bożonarodzeniowe w polskich kościołach to świąteczna tradycja, której nie może zabraknąć w żadnej świątyni. Tradycja szopek bożonarodzeniowych zapoczątkowana została przez św. Franciszka z Asyżu. A wszystko zaczęło się w małej miejscowości Greccio we włoskiej Umbrii, gdzie po raz pierwszy wraz z braćmi franciszkanami św. Franciszek urządził stajenkę betlejemską z biblijnymi postaciami.
W naszym kościele możemy podziwiać  szopkę wykonana przez młodzież naszej parafii.